Hawker "TYPHOON" Mk.IB (późny)

Witam i zapraszam do pierwszej na tej stronie odsłony "In-Box "
Prezentowanym - na pierwszy ogień - jest model wydany przez firmę AKADEMY w skali 1:72 samolotu Hawker "TYPHOON" Mk.IB (późny) nr. Kat. 1664
Wypraski prezentują się dobrze, linie podziału są wykonane jako delikatne
i wgłębne. Jeśli chodzi o ich podział i umieszczenie to zgodnie z posiadaną dokumentacją są poprawne - z drobnymi uchybieniami lub niedociągnięciami, lecz możliwymi do łatwego i szybkiego skorygowania. Kalkomanie umożliwiają wykonanie dwóch maszyn:
I to maszyna 175 dywizjonu RAF z Sierpnia 1944 roku - czyli z okresu działań inwazyjnych (z pasami pod dolną częścią kadłuba i skrzydeł), proponowane jest dla tej wersji wykonanie z trójłopatowym śmigłem oraz uzbrojeniem podwieszanym złożonym z 8 rakiet kal.127 klasy powietrze-ziemia
II to maszyna 193 dywizjonu RAF z Sierpnia 1945 roku - czyli z okresu tuż powojennego - wersja bez uzbrojenia podwieszanego i z czterołopatowym śmigłem.
Model zapowiada się dość ciekawie i prezentuje wysoki poziom wykonania detali zgodny z jakością firmy, która go wydała. Może on być doskonałą podstawą do wykonania dobrej repliki tej maszyny. Jest dostępny za rozsądną cenę, która opiewa na kwotę ok. 25 PLN, co powoduje, że staje się atrakcyjny i polecany dla początkujących.

Jeżeli chodzi o resztę to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.(kliknij aby powiększyć)