Hawker "Tempest" Mk. V

Następnym modelem w tym dziale jest model wydany przez tą samą firmę co prezentowany wcześniej "Typhoon" - firmę AKADEMY i podobnie jak poprzednik w skali 1:72
Tym razem jest to model samolotu Hawker "TEMPEST" Mk.V o nr. Kat. 1669
Wypraski prezentują się podobnie jak w "Typhoon'ie"; linie podziału są wykonane jako delikatne i wgłębne. Jeśli chodzi o ich podział i umieszczenie to zgodnie z posiadaną dokumentacją są poprawne - z drobnymi uchybieniami lub niedociągnięciami np. za krótki - podobnie jak w "Typhoon'ie" - kadłub ze strony steru kierunku, czy też delikatne korekty profilu skrzydeł na końcu, lecz jest to wszystko do łatwego i szybkiego skorygowania.
Producent proponuje malowanie dla dwóch maszyn:
I to maszyna 3 dywizjonu RAF (Free French Air Force) z Lipca 1945 roku - słynnego pilota F/Lt. P.Clostermann'a
II to maszyna 122 dywizjonu RAF z Maja 1945 roku - maszyna W/cdr. Evan'a
D. Mackie
Dodatkowo na arkuszach kalkomanii zamieszczono kilka oznaczeń eksploatacyjnych. Opcjonalnie model można wzbogacić o dwa podwieszane zbiorniki paliwa lub dwie bomby.
Model - podobnie jak prezentowany wcześniej "Typhoon" - zapowiada się dość ciekawie, prezentując wysoki poziom wykonania detali. Wykorzystując dostępne na rynku modelarskim elementy waloryzujące staje się dla bardziej doświadczonych i wymagających modelarzy, doskonałą podstawą do wykonania udanej repliki tej maszyny. Jest dostępny za rozsądną cenę, która opiewa na kwotę ok. 25 PLN, co powoduje, że staje się atrakcyjny i polecany dla początkujących. Jeżeli chodzi o resztę to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.(kliknij aby powiększyć)