Hawker "Hurricane" Mk.IV (z 40mm działkami)

Model czeskiej firmy "AZ Model" brytyjskiego samolotu myśliwskiego z okresu II Wojny Światowej Hawker "HURRICANE" Mk.IV (z 40m działkami)
o nr kat. 80215 w skali 1:72

Po otwarciu opakowania ukazuje się nam zafoliowana zawartość w postaci dwóch ramek z szarego tworzywa, jednej ramki z elementami żywicznymi oraz osłona kabiny w "wersji" zamkniętej. Części wykonane są na poziomie typowym dla modeli typu "short-run", elementy posiadają delikatne, wklęsłe linie podziału blach.
Części zawarte w tym opakowaniu umożliwiają wykonanie "Hurricana" w 2 wersjach: Mk.IV oraz Mk.V , lecz głównie nacisk położóna na wykonanie modelu Mk.IV z 40 milimetrowymi działkami w gondolach podskrzydłowych.
Do wyboru mamy 2 schematy malowania:

- pierwszym jest maszyna o kodzie FJ-H i numerze seryjnym KX413 lotnictwa RAF z 1944 rok
- drugim jest maszyna bez kodu o numerze seryjnym LB774 lotnictwa RAF z 1943 rok

Arkusz kalkomanii zawiera poza podstawowymi elementami potrzebnymi przy budowie, także napisy eksploatacyjne.
Producent daje nam możliwość wykonania wiernej repliki tej ciekawej maszyny. Jeżeli chodzi o jego dostępność na rynku, to jest to możliwe wyłącznie na rynku wtórnym i na aukcjach internetowych, ja swój egzemplarz nabyłem w sklepie za kwotę opiewającą na
ok.50 zł., pomimo kilku mankamentów, sądzę że model jest wart swojej ceny. Model przeznaczony dla bardziej doświadczonych modelarzy ze względu na rodzaj tworzywa.

Jeżeli chodzi o szczegóły to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.(kliknij aby powiększyć)