Hawker "Hurricane" Mk.I early

Model firmy "AZmodel" brytyjskiego samolotu myśliwskiego z okresu II Wojny Światowej: Hawker "HURRICANE" Mk.I early o nr kat. AZ 7259 w skali 1:72
Po otwarciu pudełka, oczom naszym ukazują się za foliowane wypraska oraz elementy żywiczne w małym woreczku, poza tym instrukcja montażu i arkusz kalkomanii.
Model to typowy przykład "short run", co wymaga zastosowania klejów cyjanoakrylowych, główna konstrukcja modelu jest zawarta w jednej ramce z szarego, twardego plastiku, brak jest punktów mocowania np połówek kadłuba. Z żywicy wykonane są głównie elementy wnętrza kabiny pilota, poza tym jest wnęka podwozia, wloty powietrza oraz rury wydechowe dla pierwszo seryjnych maszyn.
Podział technologiczny jest dobry linie podziału blach są wklęsłe i bardzo delikatne, jako że to maszyna z pierwszych serii, posiadająca płócienne pokrycie płata, to w modelu jest odwzorowane wg mnie bardzo dobrze. Oszklenie kabiny jest jednoczęściowe, grube, co jest mankamentem (wg mnie), producent mógł postarać się o dodanie do zestawu oszklenia typu "vacu", co jeszcze bardziej uatrakcyjniło by model.
Producent wypuścił na rynek 3 podobne zestawy, różniące się tylko arkuszem kalkomanii i schematem malowania. W przypadku tego zestawu producent proponuje malowanie dla maszyn lotnictwa fińskiego:
nr HC 456 z LeL v.32 - 1941 rok
nr HC 452 z 1941 roku
nr HC 460 z 1942 roku
Pozostałe zestawy posiadają numery katalogowe: AZ 7254 (dla wczesnych maszyn RAF) oraz AZ7258 (zawierające między innymi malowanie dla lotnictwa polskiego z września 1939 roku).
Kalkomanie są ubogie i nie wysokich lotów, brak jest między innymi napisów eksploatacyjnych.
Model stoi na wysokim poziomie, jest trudny w budowie, lecz szukając zestawu do budowy wczesnego HURRICANE'a Mk.I polecam ten model, za jakość oraz swoistą wyłączność przyjdzie nam zapłacić.

Jeżeli chodzi o szczegóły to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.(kliknij aby powiększyć)