Hawker "HURRICANE" Mk.IIC

Model firmy „ACADEMY” brytyjskiego samolotu myśliwskiego z okresu II Wojny Światowej: Hawker "HURRICANE" Mk.IIC o nr kat. 2129 w skali 1:72
Po otwarciu opakowania oczom naszym ukazują zafoliowane 3 ramki z szarego plastiku oraz jedna przeźroczysta z elementami oszklenia, a także arkusz kalkomanii, luzem jest instrukcja oraz tubka kleju. Elementy z przeźroczystego plastiku są delikatne i dobre w obróbce, są przejrzyste, czyste - bez wtrąceń i zniekształceń. Producent daje nam możliwość wykonania osłony kabiny w wersji otwartej. Elementy z szarego plastiku są bardzo dobre w obróbce, prezentują się doskonale, wgłębne, w miarę delikatne. Jeśli chodzi o ich podział i umieszczenie to zgodnie z posiadaną u mnie dokumentacją - są poprawne. Wyposażenie kabiny jest bardzo bogate i zawiera między innymi boczne kratownice, co daje nam możliwość wykonania w miarę wiernej kopii. Minusem może być podział technologiczny przejścia skrzydło-kadłub - lepszy jest u konkurenta - jednakże nie przysparza on większych kłopotów przy budowie modelu. Mankamentem jest także brak uzbrojenia podwieszanego oraz możliwości wykonania wersji "Trop".
Producent daje nam do wyboru dwa schematy malowania:
I to maszyna "QOoZ" z3 Dywizjonu RAF z 1941 r.
II to maszyna "LKo7" z 87 Dywizjonu RAF z 1942 r. - dywizjonu nocnych "Intruder'ów"
Arkusz kalkomanii jest nieco ubogi w porównaniu z konkurentem, są grube i posiadają przesunięcia oraz nie odpowiednie barwy, prawie w każdym zestawie inne. W tym przypadku można się posłużyć zestawami kalkomanii wydanymi przez różne firmy, np.: TECHMOD czy Tally-HO!
Pomimo kilku niedociągnięć (kalki, brak podwieszeń, wersji "Trop") model jest bardzo dobry i prezentuje wysoką jakość za rozsądną cenę (ok. 25 PLN/szt.) co przy lekkim nakładzie sił pozwali na wykonanie bardzo wiernej repliki "HURRICANE'a", a w połączeniu z elementami waloryzującymi - dla bardziej wymagających - powinno dać rewelacyjne wyniki.
Jeżeli chodzi o szczegóły to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.(kliknij aby powiększyć)