:: 10 wrzesień 2008
Witam serdecznie.

W katalogu "Zdjęcia z imprez modelarskich i lotniczych" dodaję zdjęcia z
"AIR SHOW" - Waddington 2008 oraz z "V Małopolskiego Pikniku Lotniczego" - Kraków 2008
Z dniem dzisiejszym dodaję również trzy katalogi zawierające zdjęcia eksponatów muzealnych, zbiory zdjęć będące owocem kilkudniowej wizyty koleżeńskiej w Anglii, pierwszy z Lincolnshire, drugi z Newark, trzeci z Yorkshire.

Zapraszam do oglądania zdjęć.

   

       

     :: 08 sierpień 2008
Witam serdecznie po urlopowej przerwie.

W katalogu "Modele plastikowe"-"Pojazdy" dodaję dwie kolejne pozycje z mojej kolekcji, tym razem są to:
- T-34/76 w skali 1:72 firmy "Italeri" - czołg w barwach armii radzieckiej, został wykonany w całości prosto z pudełka. Model łatwy, miły i przyjemny w montażu, co do zgodności, to nie wypowiadam się bo nie posiadam danych.
- "PzKpfw IV H" w skali 1:72 firmy "Revell" - czołg w barwach armii niemieckiej, wykonany również, prosto z pudełka. Model łatwy w montażu, przyjemny w budowie. Jeżeli chodzi o zgodność to j/w ;)
W dziale "Mój warsztat" dodaję moje najnowsze nabytki, którymi są: Aerograf z butlą zasilającą oraz zaciski stolarskie, te ostatnie zakupiłem w celu ułatwienia sobie pracy przy budowie modelu "BISMARCK'a".

W dziale Sklepy umieszczam link do kolejnego sklepu modelarskiego www.hobbyta.sklep.pl gdzie można znaleźć wiele ciekawostek.

Zapraszam do zapoznania się z modelami i do oglądania zdjęć

       

     :: 30 czerwiec 2008
Witam serdecznie.

Dodaję do katalogu "Pozostałe"-"Modele Andrzeja", zdjęcia kolejnych modeli naszego kolegi Andrzeja Konygina, są nimi: MiG-31 w skali 1:72 z firmy Zviezda oraz Jak-17 również w skali 1:72 z firmy "A-Model".
W katalogu "Modele plastikowe"-"Samoloty" dodaję dwie kolejne pozycje z mojej kolekcji, tym razem są to:
- IAI "Kfir" C-7 w skali 1:72 firmy "Italeri" - samolot w barwach lotnictwa izraelskiego, został wykonany już jakiś czas temu w całości prosto z pudełka. Model łatwy, miły i przyjemny w montażu, co do zgodności, to nie wypowiadam się bo nie posiadam danych.
- "MiG-23(S)" w skali 1:72 firmy "Academy" - samolot w barwach lotnictwa polskiego, wykonany również dawno temu, prosto z pudełka w barwach rosyjskiego lotnictwa wojskowego, lecz potem przemianowałem go na maszynę którą można oglądać na zdjęciach, co mija się z prawdą historyczną, bo takowe maszyny (wersja bodajże "S") nie były u nas używane. Model łatwy w montażu, przyjemny w budowie, ale ma sporo mankamentów wymiarowych i detalowych.
W dziale "In-BOX" dodaję moje recenzje i zdjęcia kolejnych modeli, dwóch plastikowych:
Gloster "Sea/Gladiator" Mk.I/II i Boulton Paul "Defiant" NF Mk.II/TT Mk.I, obydwa w skali 1:72 i z firmy "Pavla" oraz dwóch kartonowych ze "stajni"
Focke-Wulf'a: Fw-190A-8 z wydawnictwa "AH" i Fw-190D-9 z wydawnictwa "GPM", obydwa w skali 1:33

W dziale Sklepy umieszczam link do kolejnego sklepu modelarskiego www.modele.dosklejania.pl gdzie można znaleźć wiele ciekawostek.

Zapraszam do zapoznania się z modelami i do oglądania zdjęć

   

   

   

   

     :: 28 maj 2008
Witam serdecznie.

Z dniem dzisiejszym w dziale "Zdjęcia z imprez modelarskich i lotniczych" zostały umieszczone foty z Air Show które odbyły się zeszłego roku w angielskim mieście Waddington. Otrzymałem je od mojego kolegi Piotra H. i za jego przyzwoleniem przedstawiam szerszemu gronu ;) Dodatkowo przesłał mi plakat zapraszający na tegoroczne pokazy, które odbędą się w dniach 5-6 lipiec i jeżeli wszystko się dobrze potoczy to i tym razem Piotrek prześle mi zdjęcia ;)
W dziale "In-BOX" - "Modele kartonowe" prezentuję zdjęcia dwóch kolejnych modeli ze "stajni" Meserschmitt'a. Są nimi: Bf-109G-2 oraz Bf-109K-4
Pierwszy z wydawnictwa "ORLIK" o numerze katalogowym 023 , drugi z wydawnictwa "ANSWER" o numerze 2-3 Wrzesień 2005 z serii "Model Art".

Zapraszam do zapoznania się z tymi modelami oraz do oglądania zdjęć.

   

       

     :: 7 maj 2008
Witam serdecznie.

Ponownie mam przyjemność zaprezentować zdjęcia kolejnych modeli w dziale
"In-BOX" - "Modele kartonowe":
- dwa kartonowe modele Meserschmitt'a: Bf-109E-4N oraz Bf-109F-4 (Trop) obydwa z wydawnictwa "AH" pierwszy o numerze 1/99 z serii "Military Model" drugi o numerze 4/2005 z serii "Kartonowy Arsenał"
- dwa plastikowe modele samolotu z rodziny Hawker: "Typhoon" F Mk.IB (wczesny tzw. "car door") z firmy "Pavla" o numerze katalogowym 72044 oraz "Tempest" Mk.II z firmy "Special Hobby" - "Limited Edition" o numerze katalogowym SH 7210

Zapraszam do zapoznania się z tymi modelami.

   

   

     :: 6 kwiecień 2008
Ponownie witam w tak krótkim odstępie czasu.

Tym razem mam przyjemność zaprezentować zdjęcia dwóch kolejnych modeli samolotów pochodzących z moich zbiorów, są nimi: LTV A-7A "CORSAIR II" z firmy "Hasegawa" nr kat.: Hasegawa 8 oraz
Mc Donnell Douglas A-4F "SKYHAWK" z firmy "Italeri" o nr kat.: 181
a także kolejne dwa modele śmigłowców (po dość długiej przerwie w tym dziale), pierwszym jest: Boeing-Vertol (Piasecki) CH-21 "SHAWNEE" z firmy "Hobbycraft", drugim Bell UH-1D "HUEY" z firmy "AERO-Plast".
Wszystkie modele wykonane są w skali 1:72 i już jakiś czas temu, co widać na ich powierzchniach. Poza modelem śmigłowca UH-1D , modele posiadają wypukłe linie podziału blach. Do wszystkich modeli (poza CH-21) dodałem coś od siebie, waloryzując je na miarę swoich możliwości. Do UH-1D dodałem wszelkie anteny, pręty itp. , w A-4F i A-7A wykonałem wychylone elementy płatowca, hamulce itp. Może nie są to modele z górnej półki i mają spore niedociągnięcia, ale praca nad nimi sprawiła mi wiele frajdy. Malowane pędzlem i farbami olejnymi firmy Humbrol, z wykorzystaniem kalkomanii i fabrycznych schematów.
Dodaję także dwa kolejne modele kolegi Andrzeja, pierwszym jest model samolotu P-51A "MUSTANG" z firmy "Italeri" ; drugim jest Supermarine "SPITFIRE" Mk.Ia z firmy "Tamiya".

W linkach dodaję kolejny do sklepu modelarskiego KS-Model

Życzę miłego oglądania.

   

   

   

     :: 2 kwiecień 2008
Witam serdecznie.

Po raz kolejny mam przyjemność zaprezentować zdjęcia dwóch modeli pochodzących ze zbiorów mojego kolegi Andrzeja Konygina, są nimi:
Jakowlew Jak-15 z firmy "A-Model" oraz Panavia "Tornado" F.3 ADV z firmy "Italeri", obydwa modele wykonane są w skali 1:72 i są również zamieszczone na stronie Andrzeja.
Dodaję również kolejne "In-BOX'y" plastikowe modeli samolotów:
- pierwszym jest Hawker "Hurricane" Mk.I firmy "Airfix" o numerze katalogowym 02028
- drugim jest także Hawker "Hurricane" lecz wersja Mk.IIC 'North Africa' firmy Hasegawa o numerze katalogowym 00733

Życzę miłego oglądania.

   

   

     :: 27 luty 2008
Witam serdecznie.

Ponownie mam przyjemność zaprezentować zdjęcia dwóch kolejnych modeli pochodzących z moich zbiorów, są nimi: Supermarine "Spitfire" LF.Mk.IXE z firmy "KP" oraz Hawker "Hurricane" Mk.IIC z firmy "MATCHBOX", obydwa modele wykonane są w skali 1:72 i pochodzą z kolekcji maszyn radzieckich z czasów II WŚ. Modele zostały wykonane niedawno, prosto z pudełka "In-BOX" "Hurricane" jest TU. Malowane, podobnie jak w przypadku wszystkich moich modeli, pędzlem, lecz tym razem nie olejnymi farbami, a farbami akrylowymi firmy "PACTRA" i pokryty Sidoloxem jako warstwa lakieru. Obydwa schematy malowania są domniemane, wzorowane na podobnych, prezentowanych w różnorakich publikacjach.
Dodaję również kolejne "In-BOX'y"
- dwa kartonowe modele Sukhoi'a: Su-27 "FLANKER" obydwa z wydawnictwa "MM" pierwszy, wcześniejszy o numerze 10-11/96 w barwach lotnictwa wojskowego Indii oraz drugi o numerze 4-5-6/2003 w barwach lotnictwa wojskowego Rosji.
- dwa plastikowe modele samolotu z rodziny Northrop F-5 "Freedom Fighter": F-5B / CF-116 z firmy "ESCI" o numerze katalogowym 9035 oraz F-5F z firmy "Italeri" o numerze katalogowym 138
W dziale "Mój warsztat" prezentuję kolejne narzędzia, których używam przy budowie modeli, są nimi: zestaw tzw. "Trzecie oko" ułatwiający np. montaż drobnych detali oraz "Otwornica" przydatna głównie w modelarstwie kartonowym. W dziale "BISMARCK w budowie" umieszczam katalog "ETAP V" w którym prezentuję postęp prac nad poszyciem modelu oraz budową nadbudówek.

Życzę miłego oglądania.

   

   

       

     :: 12 luty 2008
Witam serdecznie.

Dziś prezentuję zdjęcia dwóch kolejnych modeli pochodzących z moich zbiorów, są nimi: Ławoczkin Ła-5FN z firmy "SMER" oraz Ławoczkin Ła-7 z firmy "KP", obydwa modele wykonane są w skali 1:72 i pochodzą z kolekcji maszyn radzieckich z czasów II WŚ. Modele zostały wykonane parę lat temu, prosto z pudełka, jedynie w przypadku Ła-5FN dodałem klapy wykonane we własnym zakresie. Malowane, podobnie jak w przypadku wszystkich moich wczesnych modeli, pędzlem, farbami firmy "Humbrol".
Dodatkowo mam przyjemność zaprezentować kolejne dwa modele Andrzeja Konygina, są nimi Hawker "TYPHOON" Mk.Ib (późny) firmy "ACADEMY" oraz Supermarine "SPITFIRE" LF Mk.Vb z firmy "REVELL" obydwa w skali 1:72
Dodaję również kolejne "In-BOX'y":
dwa kartonowe: Republic P-47D-25 "Thunderbolt" wydawnictwa "GPM" numer 093 oraz Republic P-47D-28 "Thunderbolt" wydawnictwa "MM" numer 6/98 a także dwa plastikowe: jeden to model samolotu Ła-7 firmy "KP" drugim jest model samolotu Pe-2 firmy "GRAN"

Życzę miłego oglądania.

   

   

        

     :: 6 styczeń 2008
Witam serdecznie po raz pierwszy w nowym roku.

W dniu dzisiejszym prezentuję zdjęcia dwóch kolejnych modeli pochodzących z moich zbiorów, są nimi: Jak-3 z firmy "SMER/HELLER"; oraz Jak-9T z firmy "ICM", obydwa modele wykonane są w skali 1:72 i pochodzą z kolekcji maszyn radzieckich z czasów II WŚ. Jak-3 prezentuje maszynę z dywizjonu "Noramanie-Niemen"; w której latali Francuzi, korzystający z uprzejmości lotnictwa WWS, natomiast Jak-9 prezentuje maszynę lotnictwa radzieckiego, a dokładnie 3 IAK z lata 1943r. Modele dni świetności i nowości mają już dawno za sobą, zostały wykonane parę lat temu, prosto z pudełka bez innowacji i ulepszeń.Malowane były pędzlem, farbami "Humbrol".
W dziale "In-BOX" w zakładce "Modele kartonowe" umieściłem kolejne dwie recenzje modeli z wydawnictwa "AH" są nimi F/A-18C "Hornet" oraz P-38J "Lightning" obydwa w skali 1:33

Dodaję także zdjęcia prezentujące kolejny etap prac nad modelem "BISMARCK". Zdjęcia przedstawiające "ETAP IV"; prezentują prace nad nadbudówkami.

Mam również przyjemność dołączyć link do kolejnej ciekawej strony modelarskiej www.rclazurowa.ddl2.pl
Dołączony zostaje również kolejny link do sklepu modelarskiego www.hobbysta.pl

Życzę miłego oglądania.