:: 29 listopad 2006
Witam serdecznie.
Przepraszamy za zastój na stronie - został on spowodowany pracami nad stroną
i pracami domowymi - również przy modelach.
Strona za jakiś czas - prace nadal trwają - zmieni nieco swoją strukturę.
Na dzień dzisiejszy zostają dodane nowe zakładki: "In-Box" i "Polskie F-16"
W "In-Box" będą prezentowane recenzje modeli przed sklejeniem, czy to plastikowe, czy też kartonowe - z opisem na miarę moich możliwości.
Jako pierwszą mam przyjemność zaprezentować recenzję modelu plastikowego przedstawiającą samolot Hawker "TYPHOON" Mk.IB (późny) wydany przez firmę AKADEMY w skali 1:72
W "Polskie F-16" zamieściłem zdjęcia pierwszych dwóch samolotów General Dynamics F-16 C/D "Fighting Falcon" w barwach polskich nazwanych "JASTRZĘBIAMI".
Prezentowane zdjęcia zostały wykonane przez kolegę, który miał dostęp do tych maszyn zaraz po ich przylocie do kraju i chciałbym mu na łamach tej strony bardzo podziękować za możliwość ich zaprezentowania.
Zapraszam serdecznie do oglądania.


    


     :: 2 październik 2006

Witam serdecznie po raz kolejny.
Dziś mam przyjemność zaprezentować światu dwa kolejne modele z mojej kolekcji. Jeden pochodzi ze "stajni" broni pancernej i jest nim niemiecki czołg średni z okresu II wojny światowej PzKpfw V "Panther" wersji Ausf.D - model plastikowy w skali 1:72 firmy "REVEL". Został wykonany "prosto z pudełka" z waloryzacją kolorystyczną.
Kolejna prezentacja przedstawia współczesny rosyjski śmigłowiec szturmowy Kamov Ka-50 "HOKUM-A" model plastikowy w skali 1:72 firmy "ITALERI". Podobnie jak "Panter" został wykonany "prosto z pudełka".


    

     :: 25 sierpień 2006

Witam serdecznie po wakacyjno-urlopowo-remontowej przerwie.

Na wstępie chciałbym wyjaśnić kwestię stagnacji na stronie. Zostało to spowodowane wyjazdem na wczasy i upragniony urlop oraz późniejszym pourlopowym remontem w mieszkaniu.

Z dniem dzisiejszym na stronie dodajemy kilka nowych linków do ciekawych stron oraz zdjęcia kolejnych modeli w skali 1:72
Są to Dewoitine D.520 – model firmy „HELLER” francuskiego samolotu myśliwskiego z czasów 2 wojny światowej. Model został wykonany „prosto z pudełka” z kalkomaniami firmy „Hi-DECAL” (nr kat. 012) w malowaniu z okresu rządów „Vichy”.
Kolejnym jest Grumman F4F „Wildcat” – model firmy „ACADEMY” amerykańskiego samolotu pokładowego również z okresu 2 wojny światowej. Podobnie jak D.520 został wykonany „prosto z pudełka” z kalkami firmy „TECHMOD” (nr kat. 72004) przedstawiający samolot stacjonujący w 1942 roku na lotniskowcu „Enterprise”.
Inną nowinką na stronie jest Dassault Mirage F1-C model firmy „ESCI” współczesnego francuskiego lotnictwa wojskowego. Model również wykonany „prosto z pudełka” z oryginalnymi kalkomaniami firmowymi prezentującymi malowanie jednego z francuskich dywizjonów – szczegółów nie znam.
Ostatnim modelem w tej turze jest Mc Donnell Douglas F/A-18D „Hornet” model firmy „ITALERI”. Jest to model współczesnego samolotu myśliwsko-szturmowego amerykańskiego lotnictwa pokładowego (USN) oraz lotnictwa Marines (USMC). Model został lekko zmodyfikowany w stosunku do standardowego wykonania. Zostało dodane wnętrze kabiny, drabinka, wychylone powierzchnie sterowe oraz złożone końcówki skrzydeł. Kalkomanie pochodzą z zestawu firmy „Hi-DECAL” (nr.kat.72-023), a malowanie przedstawia samolot F/A-18D VMFA(AW)-225 „Vikings” USMC z El Toro (CA) z roku 1993    

    

     :: 13 czerwiec 2006

Witam i ponownie zapraszam bardzo serdecznie do oglądania zdjęć na stronie.
Dziś zostają dodane zdjęcia obiektów rzeczywistych zrobione niedawno na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Znajdują się tam eksponaty bardzo oryginalne, zabytkowe jak i te nowoczesne, które nie tak dawno jeszcze znajdowały się w eksploatacji.
Nowością jest dostarczony ze Szwecji samolot SAAB "Viggen" w wersji rozpoznawczej.


     :: 18 maj 2006

Witam ponownie bardzo serdecznie.
Dziś mam przyjemność zaprezentować oglądającym kolejny plastikowy model w skali 1:48 Jest nim McDonnell Douglas F-4C "PHANTOM II" morska wersja sporej rodziny maszyn F-4 Prezentowany model pochodzi z zestawu firmy "ESCI" i został wykonany z drobnymi dodatkami własnego pomysłu - generalnie zmiany dotknęły wnętrza modelu - wloty powietrza i dysze wylotowe. Malowanie pochodzi z zestawu i przedstawia maszynę w barwach US Nawy z okresu walk nad Wietnamem.
Ciekawostką może być fakt że model ten był główną wygraną w konkursie modelarskim rozgrywanym - corocznie zresztą - na terenie miasta Tychy, a że mieszkam niedaleko, skusiłem się kilka razy co zaowocowało jedną wygraną - wówczas jeszcze w kategorii juniorów (miałem 17 lat) - a co ciekawsze - modelem medalowym był F-4E firmy "ESCI" w skali 1:48 prezentowany wcześniej na łamach tej strony.
Innym modelem prezentowanym dziś na stronie jest śmigłowiec McDonnell Douglas AH-64 "APACHE" wydany przez firmę "Italeri" w skali 1:72 Wykonany został również z drobnymi dodatkami własnego pomysłu zgodnie z dostępną mi wówczas dokumentacją. Prezentowany model posiada barwy US Army.


    

     :: 24 kwiecień 2006

Witam ponownie i zapraszam do oglądania kolejnych zdjęć moich modeli.
Nowinką jest dział poświęcony śmigłowcom - głównie będą prezentowane maszyny bojowe w skali 1:72 - ponieważ takie mam w kolekcji.
Jako pierwszy prezentowany jest współczesny śmigłowiec bojowy radzieckiej produkcji Mil Mi-24D "HIND" w polskich barwach. Jest to model wydany przez japońską firmę HASEGAWA, który dodatkowo wzbogaciłem elementami fototrawionymi (firmy nie pamiętam) obejmującymi głównie elementy zewnętrzne modelu. Schemat malowania oraz kalkomanie pochodzą z zestawu polskiej firmy.
Kolejnym modelem na stronie jest czołg radzieckiej produkcji z okresu II wojny światowej - chyba najpopularniejszy - T-34/85 Model prezentowany pochodzi z zestawu firmy AER wykonany w skali 1:72 Malowanie przedstawia pojazd Wojska Polskiego z okresu wojny.
Następnym modelem jest pokładowy samolot torpedowo-bombowy amerykańskiej marynarki wojennej z okresu II wojny światowej Grumman TBM-3 "AVANGER" Model wykonany jest w skali 1:48 i pochodzi z zestawu firmy MONOGRAM. Ciekawostką w modelu jest możliwość wykonania go w dwu wariantach - na kołach i w powietrzu - z otwartą lub zamkniętą komorą uzbrojenia w kadłubie, co wykorzystałem i prezentuje na zdjęciach. Ze swej strony dodałem ruchome powierzchnie sterowe. Model prezentuje wersję torpedową.
Na stronie zamieściłem również zdjęcia kartonowego modelu samolotu MiG-21MF w skali 1:33 wydany przez firmę GPM. Model został wykonany kilka lat temu w wersji bez podwozia, wykorzystałem przy jego budowie plastikową osłonę kabiny nabytą w sklepie.    

    

     :: 8 kwiecień 2006

W dniu dzisiejszym zamieszczam zdjęcia kolejnych modeli w skali 1:72
Są to modele samolotów szturmowych Lockheed Martin F-117 "Nighthawk" oraz Fairchild-Republic A-10 "Thunderbolt II" lub jak kto woli "Warthog" obydwa modele firmy "ACADEMY".
F-117 został wykonany "z pudełka", natomiast A-10 został wzbogacony: zestawem elementów fototrawionych - firmy nie pamiętam - które obejmowały głównie wnętrze kabiny pilota oraz nieco zmienionym niż zakłada zestaw - uzbrojeniem podwieszanym.


    

     :: 26 marzec 2006

Zapraszam do oglądania zdjęć kolejnych modeli. Jednym z nich jest plastikowy model samolotu Dassault SUPER ETENDARD w skali 1:72 firmy „HELLER” oraz SAAB JA-37 VIGGEN w tej samej skali i tej samej firmy. Prezentuję też plastikowy model czołgu KW-85 w skali 1:72 firmy „PST”. Model ten jest konwersją wersji KW-122.         

     :: 17 marzec 2006

Dziś kolejne zmiany na stronie.
Dodałem zdjęcia modeli samolotów skali 1:48; których autorem i wykonawcą jest kolega Bastek alias „Długi”.
Są to modele przedstawiające samoloty: Fw-190A-6; Fw-190D-9; Ta-152H-1; Me-109F-4; Me-109K-4; rodzynkiem jest model samolotu Me-210 w skali 1:72 tego samego autora.


     :: 10 marzec 2006

W dziale modeli plastikowych samolotów zamieściłem kolejne modele. Są to Me-163A-0 wraz z wózkiem transportowym, model firmy „HELLER” oraz Fw-190A-6 (nocny) firmy „HASEGAWA” – obydwa w skali 1:72 Nowinką na stronie jest inauguracja kolekcji modeli plastikowych pojazdów – na pierwszy ogień wjeżdża PzKpfw VI Ausf.B SdKfz182 "Königstiger" z wieżą Henschla model firmy „ITALERI” w skali 1:72
Na stronie dodany został również nowy katalog „Muzeum główne w wa-wie”. Zawiera on niedawno wykonane zdjęcia eksponatów znajdujących się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Za udostępnienie zdjęć dziękuję bardzo Darkowi. Mam nadzieję, że katalog ten będzie w dalszym ciągu sukcesywnie się rozwijał.


         

     :: :: 3 marzec 2006

Jako pierwszy pragnę zaprezentować - model kartonowy samolotu Messerschmitt Me109G-6 wydany na łamach Małego Modelarza o numerze 9/2002 w skali 1:33 Jest to najnowsze dzieło stworzone stosunkowo niedawno i dlatego najlepiej udokumentowane. Poza tym w dziale kartonowych modeli samolotów są zamieszczone zdjęcia dwóch innych modeli - Hawker „TYPHOON“ Mk. Ib również z wydawnictwa Mały Modelarz o numerze 6/1993 i podobnie jak Me-109 w skali 1:33; który był pierwszym modelem z tej kategorii stworzonym po wieloletniej przerwie. Kolejnym jest Republic P-47 D-22 „Thunderbolt” wydawnictwa Fejs Model o numerze 1 i również w skali 1:33 Następną nowością na stronie jest pierwszy model w kategorii modele plastikowe samolotów, jest nim model w skali 1:48 samolotu McDonnell Douglas F-4E „PHANTOM II” wydany przez firmę „ESCI“ Innym modelem jest inicjujący dużą rodzinę skali 1:72 z mojej kolekcji model samolotu Northrop F-5E “TIGER II” firmy „ITALERI” Obydwa modele plastikowe są wykonane z drobnymi dodatkami, najbardziej widocznymi w przypadku F-5E Obecnie na stole produkcyjnym powstaje model kartonowy samolotu MiG-3 w skali 1:33 wydawnictwa ModelArt nr:1 efekt prac postaram się sukcesywnie dodawać.