Hawker "TYPHOON" Mk.IB

Model chińskiej firmy "Hobby Boss" brytyjskiego samolotu myśliwsko-szturmowego z okresu II Wojny Światowej: Hawker "TYPHOON" Mk.IB
o nr kat. 80232 w skali 1:72

Po otwarciu opakowania ukazuje zawartość wykonaną z szarego plastyku, a opiewająca na dwie duże ramki, dwie mniejsze oraz główne podzespoły modelu wykonane jako gotowe elementy tj. kadłub oraz skrzydła, oraz jedną przeźroczystą zawierającą element oszklenia w wersji zamkniętej, a to wszystko umieszczone w "swoistej foremce". Części są wykonane na wysokim poziomie, elementy posiadają delikatne, wklęsłe linie podziału blach.
Części zawarte w tym opakowaniu umożliwiają wykonanie "Typhoon'a" Mk.IB w 2 wersjach: z truj lub cztero łopatowym śmigłem.

Do wyboru mamy 2 schematy malowania:
- pierwszym jest maszyna o kodzie DP-Z nazwie własnej "Zipp x" i numerze seryjnym MP195 z 193 dywizjonu RAF - sierpień 1944 roku
- drugim jest maszyna o kodzie MR-Z z 245 dywizjonu RAF której pilotem był S/L A. Zweigbbergh - kwiecień 1945 roku

Model bardzo uproszczony lecz bardzo przyjemny w montażu, plastik jest podatny na obróbkę, oszklenie bardzo dobrej jakości, przejrzyste, z tego co się orientuję to dobrze odwzorowuje prawidłową bryłę oryginału i choć na rynku są dostępne modele tego samolotu innych firm, to ten zestaw polecam mniej doświadczony, początkującym modelarzom.

Model udostępniony mi do utworzenia niniejszej recenzji dzięki uprzejmości kolegi - Kuby :)

Jeżeli chodzi o szczegóły to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.(kliknij aby powiększyć)