Gloster "Meteor" Mk.III

Model angielskiej firmy "AIRFIX" myśliwskiego samolotu odrzutowego ich rodzimej produkcji Gloster "METEOR" Mk.III w skali 1:72 (nr kat.: 02038-1)
Po otwarciu opakowania oczom moim ukazały się luźno zapakowane części modelu, wykonane z jasno-szarego plastiku oraz dwie "ramki" z elementami przeźroczystymi (jedna to podstawka, druga to oszklenie kabiny), a także instrukcja - bardzo skromna i równie skromny arkusz kalkomanii. Model posiada wypukłe, delikatne linie podziału blach, jeżeli chodzi o dokładność - to nie posiadam danych, jest kilka drobnych niedociągnięć co widać na zdjęciach, ale przy udziale narzędzi wszystko da się skorygować.
Producent daje (dawał) możliwość wykonania modelu tylko w jednym schemacie malowania maszyny z 616 Dywizjonu RAF o kodzie YQ-Q i numerze seryjnym EE239
Przy braku dobrego zestawu (w czasie tworzenia tego opisu) tej ciekawej maszyny mamy możliwość wykonania dość dobrej repliki, choć ubogiej w detale wnętrza, czy też podwozia, można oczywiście pokusić się o "ulepszenie" modelu - lecz na własną rękę, gdyż brak jest na chwilę obecną, elementów waloryzujących.
Jeżeli chodzi o jego dostępność na rynku, to jest to możliwe wyłącznie na rynku wtórnym i na aukcjach internetowych, ja swój egzemplarz nabyłem właśnie poprzez aukcję internetową za niewielką cenę.
Pomimo wielu mankamentów (w/w brak detali wnętrza, podwozia, itp.), sądzę że model jest wart swojej ceny, biorąc pod uwagę że obok wersji Mk.IV z firmy "NOVO", jest to jedyny model dający możliwość wykonania "METEOR'a" tej wersji z początkowego okresu użytkowania.

Jeżeli chodzi o szczegóły to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.(kliknij aby powiększyć)