Ławoczkin Ła-7

Model czechosłowackiej firmy "KP" radzieckiego samolotu myśliwskiego z okresu II Wojny Światowej: Ławoczkin Ła-7 o nr kat. 6 w skali 1:72
Mój egzemplarz nabyłem na Allegro - czyli z drugiej ręki - i został przekazany mojemu koledze z Białorusi Andrzejowi Konyginowi i prezentuję tu dzięki jego uprzejmości.
Po otwarciu opakowania oczom moim ukazała się zawartość częściowo w ramkach, a częściowo z elementami poza ramką z jasno szarego - prawie białego - plastiku oraz jedna ramka z elementami przeźroczystymi, instrukcja, bardzo obszerna oraz arkusz kalkomanii. Plastik jest bardzo podatny na wszelką obróbkę. Model posiada wypukłe, delikatne linie podziału blach, a ich podział nieco odbiega od planów.
Przy budowie tego zestawu, mamy do wyboru kilka schematów malowania, lecz nie znam szczegółów, gdyż jak wspomniałem wcześniej, nie zdążyłem odpisać, sfotografować tej części instrukcji. Arkusz kalkomanii jest nieco ubogi w detale i do tego słabej jakości bardzo pożółkła i niewyraźna, osobiście zalecał bym zastąpić zestawem innej firmy.
Pomimo kilku niedociągnięć (brak wyposażenia kabiny, grubość linii podziału) model jest ciekawy. Lecz przy nakładzie sił pozwali na wykonanie w miarę wiernej repliki tej ciekawej maszyny. Jak wyżej wspomniałem model swój nabyłem na aukcji Allegro, co jest bodajże jedyną drogą nabycia tego modelu, choć można go nabyć pod innym szyldem niż "KP". Cena była porównywalna z innymi zestawami i opiewała na kwotę 10 zł.

Jeżeli chodzi o szczegóły zestawu to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.(kliknij aby powiększyć)