Hawker "Hurricane" Mk.IIC Trop

Model chińskiej firmy "Hobby Boss" brytyjskiego samolotu myśliwskiego z okresu II Wojny Światowej: Hawker "HURRICANE" Mk.IIC Trop o nr kat. 80216
w skali 1:72

Po otwarciu opakowania ukazuje się nam bardzo skromna ilość części w jednej ramce z szarego plastiku, dwie ramki z wersjami oszklenia (zamknięta, lub otwarta) oraz główne podzespoły modelu wykonane jako gotowe elementy tj. kadłub oraz skrzydła, a to wszystko umieszczone w "swoistej foremce". Części są wykonane na wysokim poziomie, elementy posiadają delikatne, wklęsłe linie podziału blach.
Części zawarte w tym opakowaniu umożliwiają wykonanie "Hurricana" Mk.IIC w 2 wersjach: nazwijmy to "europejskiej" oraz "Trop", producent w tym zestawie proponuje nam wersję "Trop".

Do wyboru mamy 2 schematy malowania:
- pierwszym jest maszyna o kodzie JV-Z i numerze seryjnym BP188 z
6 dywizjonu RAF - stacjonującego na terenie Egiptu w 1942 roku
- drugim jest maszyna o kodzie EG-N i numerze seryjnym LB957 z 34 dywizjonu RAF - stacjonującego na terenie Indii w 1944 roku

Model bardzo uproszczony lecz bardzo przyjemny w montażu, plastik jest podatny na obróbkę, oszklenie bardzo dobrej jakości, przejrzyste, z tego co się orientuję to dobrze odwzorowuje prawidłową bryłę oryginału, kalkomanie nie miają przesunięć i dobrze się nakładają.
Jeżeli chodzi o merytoryczną stronę tematu, to można mieć zastrzeżenia do Egipskiego schematu malowania, gdyż oznaczenie i numer seryjny jest raczej kojarzony z "Hurrican'em" wersji Mk.IID i dwoma działkami kal.40mm w gondolach pod skrzydłami.

Model udostępniony mi do utworzenia niniejszej recenzji dzięki uprzejmości kolegi - Kuby :)

Jeżeli chodzi o szczegóły to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.(kliknij aby powiększyć)