Heinkel H-46C

Model czeskiej firmy "AML" niemieckiego samolotu rozpoznawczego
Heinkel He 46C w skali 1:72 (nr kat.: 72 001)
Po otwarciu opakowania oczom moim ukazała się zafoliowana zawartość modelu w skład której wchodziła ramka z szarego plastiku (tworzywo raczej podobne do żywicy) oraz ramka z oszkleniem, instrukcja - bardzo skromna i arkusz kalkomanii. Model wymaga zastosowania klejów cyjanoakrylowych ze względu na tworzywo z jakiego zostały wykonane podstawowe elementy modelu. Model posiada wklęsłe linie podziału blach, jeśli chodzi o zgodność wymiarową - to nie posiadam danych, drobne uchybienia są łatwe do skorygowania, jest kilka drobnych niedociągnięć co widać na zdjęciach, ale przy udziale narzędzi wszystko da się skorygować.
Model można wykonać w dwóch wariantach, odpowiadających różnym wersjom i schematom malowania tej maszyny, główne różnice to rodzaj wyposażenia.
Przy budowie tego zestawu, mamy do wyboru dwa schematy malowania:
- maszynę z 11 Grupo - lotnictwa Hiszpanii z 1938 roku
- maszynę z 4/NSGr. 4 - lotnictwa Niemiec z 1943 roku operującego na bałkańskim teatrze działań
Arkusz kalkomanii zawiera tylko podstawowe elementy potrzebne przy budowie, nie zawiera napisów eksploatacyjnych.
Jeżeli chodzi o jego dostępność na rynku, to jest to możliwe wyłącznie na rynku wtórnym i na aukcjach internetowych, ja swój egzemplarz jakiś czas temu otrzymałem - celem wykonania niniejszej recenzji - dzięki uprzejmości mojego brata za co jestem mu tą drogą niezmiernie wdzięczny. Choć nie jest on w sferze moich zainteresowań to sądzę że jest godny uwagi i o ile mi wiadomo nie ma konkurencji na rynku.

Jeżeli chodzi o szczegóły to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.


(kliknij aby powiększyć)