Northrop F-5E "Tiger II"

Model włoskiej firmy "ESCI" współczesnego myśliwca odrzutowego produkcji amerykańskiej Northrop F-5E "TIGER II" wraz z obsługą w skali 1:48
(nr kat.: 4079)
Po otwarciu opakowania oczom moim ukazały się zafolowiane części wykonane z jasno-szarego plastiku zawierające elementy modelu samolotu, ramki z ciemno-zielonego plastiku zawierające elementy pojazdów obsługi, ramki z ciemno-szarego plastiku zawierające elementy wyposażenia płyty lotniska, ramki z elementami przeźroczystymi, jak również samą płytę lotniska w kolorze piaskowym. Poza tym zestaw zawiera instrukcję - bardzo obszerna, typowa dla ESCI oraz arkusze kalkomanii dla samolotu oraz wyposażenia. Model posiada wypukłe, delikatne linie podziału blach, jeżeli chodzi o dokładność - to nie posiadam danych, jest kilka drobnych niedociągnięć co widać na zdjęciach, ale przy udziale narzędzi wszystko da się skorygować.
Producent daje (dawał) możliwość wykonania modelu w dwóch schematach malowania:
- 57 TTF , 64 TFTS USAF "AGGRESSOR"
- 11/18 Steffel szwajcarskiego lotnictwa
Jeżeli chodzi o jego dostępność, to jest to możliwe wyłącznie na rynku wtórnym i na aukcjach internetowych, ja swój egzemplarz nabyłem właśnie poprzez aukcję internetową już kilka lat temu.
Pomimo upływu lat model prezentuje się przyzwoicie i jest wart swej ceny między innymi dzięki bogatemu wyposażeniu które umożliwi wykonanie ciekawej dioramy. Spotkać można elementy tego zestawu ale osobno, model samolotu i obsługę w wydaniu firmy "ITALERI".

Jeżeli chodzi o szczegóły to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.(kliknij aby powiększyć)