Northrop F-5F

Model innej włoskiej firmy "Italeri" współczesnego amerykańskiego samolotu szkolno-bojowego z rodziny Northrop F-5 "Freedom Fighter":
F-5F w skali 1:72
Po otwarciu opakowania oczom moim ukazała luźno włożona do opakowania zawartość w dwóch ramkach z zielonego plastiku oraz jedna ramka z elementami przeźroczystymi, instrukcja oraz arkusz kalkomanii. Plastik jest bardzo podatny na wszelką obróbkę. Model posiada wypukłe, delikatne linie podziału blach, a ich podział nieco odbiega od planów, lecz nie są to rażące uchybienia.
W modelu można wykonać miedzy innymi podkadłubowe hamulce aerodynamiczne w pozycji otwartej i otwarte osłony kabiny z dość prostą imitacją ich mechanizmu, 5 węzłów podwieszeń z możliwością montażu pod nimi dodatkowych zbiorników paliwa, bomb oraz na końcach skrzydeł pocisków klasy p-p AIM-9 "SINDWINDER"
Przy budowie tego zestawu, mamy do wyboru kilka schematów malowania:
- F-5F lotnictwa USAF
- F-5F lotnictwa włoskiego
- F-5F lotnictwa Republiki Korei
Arkusz kalkomanii jest skromny, zawiera tylko podstawowe detale ale jest dobrej jakości, pomimo upływu lat.
Konstrukcyjnie odpowiada on prezentowanemu na łamach strony sklejonemu modelowi samolotu F-5E "TIGER II" z firmy "Italeri" oraz modelowi F-5B z firmy "ESCI" który jest prezentowany w "In-BOX'ach"
Producent daje nam możliwość wykonanie wiernej repliki tej ciekawej maszyny. Jeżeli chodzi o jego dostępność na rynku, to jest to możliwe wyłącznie na rynku wtórnym i na aukcjach internetowych, ja swój egzemplarz nabyłem na aukcji internetowej. W chwili obecnej jest to bodaj jedyny dostępny na rynku model tej maszyny.

Jeżeli chodzi o szczegóły to zapraszam do oglądnięcia zdjęć.(kliknij aby powiększyć)